Dönüşüm Bilim Proje
3.12.2019 16:40:18

Herkes için Matematik Sergisi Yunusemre Belediyesi'nin Katkıları İle MİLLET ÇARŞISINDA olacak.

21-29 Aralık 2019 tarihleri arasında Yunusemre Belediyesi, Millet Çarşısı’ nda ‘’Herkes İçin Matematik’’ Sergimiz ilk kez Manisalılar ile buluşacak.

Akademisyeninden ilk okul öğrencisine, her yaştan her meslekten herkes ile, ‘’Matematik Ciddi Bir İştir, ‘’ EĞLENCE’’ Gerektirir.’’ Diyeceğiz.

Bekliyoruz.

Detaylar
7.10.2019 12:08:35

Herkes için Matematik Aölyesi 16 - 17 Kasım' da FORUM Bornova' da

Herkes için Matematik Aölyesi 16 - 17 Kasım' da FORUM Bornova' da 

Detaylar
15.09.2019 18:00:55

Herkes için Matematik TIRI 88.Enternasyon Fuarında İzmir'liler ile buluştu.

Bornova Belediye Başkanımız Sn. Dr.Mustafa İDUĞ’a ve ziyaretleri ile bizi şereflendiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Tunç SOYER’e, hayallerimizi gerçek kılmakta canla başla yardımlarını esirgemeyen Bornova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Sn. Dr. Yasin BARUT ve Sn. Gürhan DİKMEN’e sonsuz teşekkürler ederiz. 

Detaylar
19.08.2019 15:35:35

Herkes için Matematik Sergisi MEV OKULLARI' nda

Matematik Korkusunu Eğlenceye Dönüştüren Sergi

Fransa'da 2015 yılında gerçekleştirilen "Science and You" kongresine katılarak uluslararası bir Türk modeli olarak 450 model arasından seçilen "Herkes için Matematik Öğrenme Modeli Sergisi" 8 - 9 Ekim 2019 tarihlerinde 5 ve 6. sınıf öğrencilerimizle buluştu. 

Matematiği soyuttan somuta çeken böylelikle öğrenciler için anlaşılır olmasının yanında eğlenceli bir öğrenme ortamı da sunan sergiyi  kendilerine ayrılan bir ders saati içinde gezen ve her stantta uzun zaman geçiren öğrenciler, yetkililerden bilgi aldılar. 

Matematik Zümremizin planladığı etkinlikte "Herkes için Matematik Öğrenme Modeli"nin fikir annesi ve sergideki pek çok modelin de patentinin sahibi Nurten Alparlan, bu öğrenme modeli sergisinin öğrencilerin Matematiğe farklı bir bakış açısı kazanmalarına ve Matematiğin günlük yaşamdaki yerini öğrenmelerine yardımcı olduğunu belirtti.

Sergiyi gezen öğrencilere stantlarda yer alan her oyunun derste gördükleri konularla nasıl bir bağlantısı olduğunu anlatan Matematik Öğretmenliğinin yanı sıra TÜBİTAK Bilim Danışmanlığı eğitimi de veren Alpaslan, "Amacımız hemen her ülkede zor bir ders olarak nitelendirilen ve birçok öğrencinin korkulu rüyası olan Matematiği eğlenceli hale getirerek Matematiksel düşünce sistemini yerleştirmek. Matematiğin aslında eğlenceli bir oyun olduğunu göstermek için sıra tahta ve bilgisayar kullanmadan farklı materyaller kullanarak hazırladığımız oyunları öğrencilerin önce incelemesini sonra da üzerine düşünerek sorular sormasını hedefliyoruz."

Öğrencilerin teorik olarak öğrendiği tek sayıların toplamı, Pisagor teoremi, koordinat sistemi, Graf teoremi, üçgende iç ve dış açılar, eğri yüz, paralel doğrular, birim çemberi, çemberde merkez açı, çevre açı ve teğet uzunlukları ile ilgili teorik bilgileri oyunlar üzerinde deneyimleyerek gören öğrencilerimiz sergiden mutlu ayrıldı. 

Detaylar
19.08.2019 15:35:21

Gezici Interaktif Matematik Sergimizin okullara yönelik gün rezervasyonları başlamıştır.

Gezici Herkes için Matematik Sergimiz 40 modülü ile çocuklarımıza matematiğin sadece rakamlardan ibaret olmadığını; hayatın her alanında, sanatta, mimaride, doğada yer aldığını uygulamalı şekilde öğreterek eğlenceli vakit geçirmelerini hedefliyoruz.

Detaylar
19.08.2019 12:37:53

Herkes için Matematik TIRI Cumhuriyet Meydanında

Herkes için Matematik  TIR’ı  ve "Bornova Belediyesi" sponsorluğumuz ile çocuklar matematikte öğrendiklerini uygulamalı olarak görebiliyor, hatta eğitim modülleri ve atölye çalışmaları ile matematiği deneyerek keşfedebiliyorlar.

Detaylar
15.08.2019 17:33:45

Herkes için Matematik Sergisi ve Atölyesi FUAR'da

14 Eylül 2019 tarihinde Bornova Belediyesi standı içinde 'Herkes için Matemnatik' Atölyesi ve Sergisi ile yine sizlerleyiz.

Detaylar